Özellikle yurt dışında görüntüye çok önem verildiğinden dolayı, çanak antenler için en uygun çözüm olarak IP TV kullanılmaktadır. TV kullanıcıları için iyi bir alternatif, IP TV olmuştur. İnternet üzerinden dizi, program izlemek, günümüzde herkes için daha kolay ve televizyondan bağımsız bir sistemle gerçekleşmiştir. İstediğiniz kanaldaki, istediğiniz programı günün her saatinde izleme fırsatını IP TV ile sağlayabilirsiniz. IP TV daha fazla kitleye ulaşmak için bayilik sistemini ortaya koymuş ve daha fazla insana hitap etmek için bayilik sisteminin dünya çapında işlemesini sağlamıştır. Bunun için sadece internet sahibi olmak yeterli olmaktadır.

IP TV bayilik sistemi taban olarak kredili sistemle çalışmaktadır. Ön ödeme yaparak isteyen herkes serverlerden faydalanılabilir. Kredi alındığında, alınan kredi kadar satış yapma ve para kazanma imkanına sahip olunabilir. Kredi bitip, bayiliğini devam ettirmek isteyenler için, ödeme yapılarak bayilik devam etmektedir. Bayilik sistemine dahil olunduğunda, IP TV kontrol panelinin hesap bilgileri açılmaktadır. Açılan panelde kullanıcı hesabı oluşturularak, satış yapabilme imkanı bulunmaktadır. Yayın ile ilgili yapılması gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Kullanıcı arayüzü kullanılarak, İP TV’den gereken işlemleri yapabilmek mümkündür. Bayilik alındığında, İP TV satış oranına ek gelir alma, ek gelir ve yüksek satış hacimleri varsa, ciddi kazançlar sağlanabilir. IP TV bayilik oluşturulduğunda, yeni kullanıcı açabilirsiniz. IP TV süreleri bittiğinde uzatabilmek, serverlerın yetkisi dahilindedir. Müşteri bilgilerini de onlar görebilir. Geçici olarak kullanıcı hesabı bloklanabilir. Müşterilere 7/24 test yayını açılabilir. Panel kullanmayı bilmeyenler için, bayilik veren firmalardan eğitim alınabilir. Bu iş ortaklığına katılmak için herhangi bir ekstra ücret ödemeye gerek yoktur. Aldığınız kredi haricinde sizden ücret talep eden hiçbir firmaya güvenmemeniz bu açıdan önemlidir. Bu şekilde çok fazla sermaye ortaya koymadan, ek bir kazanç kapısı elde etmek son derece kolay olmaktadır. Düzenli kredi satın alarak 1 yıllığa kadar IP TV bayiliği açılmaktadır. Kredi yükledikçe, sistem otomatik olarak krediden düşüş görülmektedir. Açılan alt bayilere de kredi ekleme, bayileri ve kullanıcıları yönetmek de söz konusudur.

Bayi panelinden kanal silip, ekleme durumu mümkün değildir. Bayilerce oluşturulan paketleri seçerek, sistemde olan kanalları seçmek durumu söz konusudur.