Teknoloji aldı başını gidiyor. Artık her alanda dün kullanılan teknolojiler milat olurken yerini yenileri alıyor. Nitekim böylesi bir durum televizyonlar için de geçerli. Televizyon teknolojik olarak bakıldığında en ciddi gelişmeleri kaydetmiş olan ürünler arasında. İlk çıktığı dönemde siyah beyaz olan cihazların yerini bugün uzaktan kumandalı, renkli akıllı yüksek çözünürlüklü televizyonlar almış durumda. Buna benzer bir durum da yayıncılık alanında geçerli. Eskiden sadece ulusal ve yerel kanallar izlenir iken günümüzde dünyanın her yerinden televizyon programları izlenebiliyor. Yine bu bağlı olarak yayınları eskiden uydu üzerinden izlemek mümkün iken artık giderek popüler hale gelen özellikle ülkemizde yeni olan bir kavram var. O da iptv.

IPTV İngilizce bir terim. Internet protocol sözcüklerinin bir araya gelmesinden oluşuyor ve tamamen internet üzerinden televizyon yayıncılığı anlamına geliyor. Bein Connect ve Netflix bunun ülkemizde en bilinen örnekleridir.İşte insanların bu sistemi kullanabilmesi için ip tv bayilik firmaları ile görüşerek bu sistemi satın almaları gerekir.

İp tv bayilik genel olarak bakıldığında insanlara firmalara aynı zamanda yeni bir iş sahası açmış durumdadır. Bu alanlarda çalışan ya da çalışmak isteyen kurum ve/veya kişiler ip tv bayilik alarak ciddi kazançlar elde edebilirler. Bunun için öncelikle bu alanda bayilik veren firmalar ile görüşülmesi ve karşılıklı sözleşme yapılması gerekir. Bayilik yapmak için kimi zaman yetkili firmaların belli kuralları vardır ve onları da karşılamaları ön koşuldur

Yapılan sözleşme sonrasında bulundukları kentlerde iptv bayileri müşterilere onların beklentileri doğrultusunda hizmet verirler. Bu hizmetler ıptv almak isteyenlere hizmet vermek ( kurulum,
şifre kullanıcı adı tanımlama vb.) herhangi bir arıza olduğunda arızanın giderilmesini sağlamak, zamanı geldiğinde sözleşmelerini yenilemek gibi.

Kazanç olarak bakıldığında iptv firmasına göre değişmekle beraber tamamen iptv müşterilerine verilen hizmetler ile alakalı olan bir durumdur. Yine bunun yanında bu hizmeti veren firmaların bünyelerinde bu işlerden anlayan donanımlı, deneyimli, teknik personellerin bulunması gerekir.

Iptv bayileri ilk müşteriden seçtiği paket doğrultusunda ödemeyi alırlar. Ama burada belli komisyonlar alarak çalışırlar.