İletişim teknolojilerindeki gelişmeler dolasıyla televizyonculuğu, yayın anlayışını da değiştirmeye ve geliştirmeye başladı. İp tv’nin  dünyada ve Türkiye’de kullanımı, aslında izleyicinin beklentilerine göre şekillendiriliyor. Daha fazla kanal, daha fazla kaliteli programa erişim İp tv platformunun avantajları. 25.000’den fazla kanal, belgesel, spor, sinema, +18 kanallara İp Tv ile ulaşmak artık mümkün. 30, 40 kanalı izleme zorunluluğu geçmişlerde kalan bir televizyon alışkanlığı olacak. ip tv nedir

İp tv kurulumu yaptıktan sonra internet sağlayıcısı ile binlerce kanala özgürce erişim sağlayabiliyorsunuz. Türkiye’de bir kaç yayın kuruluşu, daha fazla kanal sayısı, ileri geri sarma kaydetme özelliği, programlara aktif olarak katılım sağlıyor. İp tv yüklemesi zor olmayan sınırsızca izleme imkanı veren set top box kutusu aracılığıyla üyelik aidatları düşük olan platformlar sayesinde kullanıcı sayısını gün geçtikçe artırıyor. İp tv’de kullandığınız kurulumu, android telefonunuza, tabletinize ve bilgisayarınıza da kurup kaçırdığınız yayınları her yerden izleme fırsatına sahip olursunuz.  Seyircinin televizyonun yan ekranından interaktif olarak canlı yayınlara katılım sağlaması da önemli özelliklerinden. İp tv, sosyal medya paylaşımları yapmak, oyun oynamak, online alışveriş yapmak, you tube videoları izlemek, sohbet etmek, mail atmak gibi bilgisayarda yapılabilen tüm fonksiyonlara sahip. Yani kısaca İp tv izleyicilerin tüm gereksinimlerini tek bir potada toplayarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışılıyor.

İp tv’ de ses, görüntü, veri tek bir platformda buluşarak geniş bir yayın ağı sunuyor. Şifreli, şifresiz radyo, televizyon, veri kanalları, depolanan video, ses ve veri içeriklerinin İp paketlerine dönüştürülerek geniş bant erişim teknolojisi sağlaması İp Tv’yi oluşturuyor. Bu sayede izleyici kanalları izleyebiliyor. İzleyicilerin İp tv ile yapılabileceklerinin sınırı yok gibi. Farklı farklı kanallara abone olmaktansa İp tv ile tasarruf da edinilmiş olur.