Televizyon dünyası her yaştan her kesimden insanın gündelik yaşamında son derece büyük önem taşıyor. Hemen herkes televizyonlarda başka bir şey izleyebilir. Kimi insanların müptelası olduğu diziler var, kimileri belgeselden vazgeçemiyor kimileri haberler izliyor, kimileri de ille de sinema diyor. Ama insanlar uydu yayını bile izlese kimi zaman insanlar araya giren reklamlardan sıkılıyor ki teknolojide yaşanan gelişmelere istinaden bu noktada da adım atılmış durumda. Artık iptv denen bir olgu var. İşte bu noktada da ip tv bayilik konusu gündeme geliyor ama öncelikle olarak nedir bu iptv belirtmek gerekiyor. İp Tv Sınırsız Bayilik

IPTV İlk defa İngiltere’den dünyaya yayıldığı için İngilizce olan bir kavram. Internet protokol televizyon anlamına geliyor. Yani internet üzerinden yayın yapan bir televizyonculuk anlayışı. Böyle olunca da araya giren reklamlar yok. Kesintiler yok. Yüksek çözünürlüklü kaliteli yayınlar izlemek isteyenler için ideal. Üstelik farklı alternatifler var. Örneğin sadece sinema odaklı ya da sadece spor programı odaklı yayınları seçebiliyor ve seçtiğiniz pakete göre ödeme yapıyorsunuz. Yani bu paketlerde standart bir ödeme ücreti yok.
İnsanlar istediği programları yayınları belirleyip, ip tv bayilik firmalarından bir tanesine başvurup kendilerine uyan paket için sözleşme imzalayıp keyifle sorunsuz canları istediği zaman istedikleri yerden program izleyebiliyorlar. Bunun için internete giren bir akıllı televizyon, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar olması yeterli. Yani internetin olduğu her yerde bu sistemi rahatlıkla yayın kaçırma derdi olmadan izleyebilirsiniz.

Bu noktada ip tv bayilik hizmeti veren firmaların görev kapsamında yer alan işlerden bir tanesi kişilere gerekli olan bilgileri vermek. Kendisi için doğru paketi seçmesini sağlamak. Sonrasında ise yapılan gerekli sözleşmeden sonra kullanıcı adı ve şifresini belirleyip müşteriye vermek. Tüm bu aşamalardan sonra gerekli olması durumunda kurulum aşamasında da müşteriye destek veriyorlar. Ama ilerleyen zamanlarda müşterisinin yaşadığı teknik sorunlarda da yine müşterisine destek veriyorlar. Ülkemizde Bein Connect, Netflix bu alanda bilinen en meşhur örneklerdir. Kesintisiz alanında deneyimli uzmanlar ile servis ücreti kapsamında teknik destek verirler.