İptv Bayilik Deyince
Teknoloji aldı başını gidiyor ve nerede ise dünyadaki tüm kavramlar değişiyor. Elektriğin icadından bugüne kadar yaşana gelişmeler hız kesmiyor ve gün geçmiyor ki yeni bir ürün karşımıza çıkmasın. İşte onlardan bir tanesi ülkemizde yeni yeni bilinmesine rağmen dünyanın birçok yerinde yıllardır kullanılan yeni bir yayıncılık olan iptv. Nedir bu iptv sorusunun yanıtı ise şöyle verilebilir. İPTV işin özünde İngilizce dilinden Türk diline giren bir kavramdır. Internet Protokol televizyonculuğu olarak adlandırılabilir. Bu kavramı biraz daha açmak gerekir ise internet üzerinden yayın yapan televizyonculuk sistemidir.
Bu yayıncılığın en büyük avantajı kişilerin internet üzerinden canı istedikleri zaman, istedikleri yerden istedikleri yayını kesintisiz olarak izleme şansına sahip olmasıdır. Araya giren reklamlar olmadan kişiler diledikleri gibi sinema, belgesel izleyebilir, sevdikleri dizilerini kaçırma riski taşımazlar. Durum böyle olunca da bu alanda hizmet veren çok farklı kurumlar vardır ve bu kurumlara aylık belli bir ücret ödeyerek bu yayıncılığı takip etme olanağı mevcuttur. Bu da beraberinde yeni bir iş alanı olan iptv bayilik kavramını insanların yaşamına sokmuş durumdadır.
Bilmeyenler açısından nedir bu iptv bayilik konusuna bakıldığında ise iptv alanında hizmet veren firmaların bayiliğini yapan, onlar adına bu işleri yapan firmalardır. Bu firmalar yerel bazlı olarak çalışan firmalardır.
Örnek vermek gerekir ise Bein Connect bunun en bilinen, en eski örnekleri arasındadır. Tipik bir iptv bayilik kuruluşudur. Bu alanda yayın izlemek isteyenlere üstte belirtilen kurumun kendi bölgelerinde yer alan bayilerine başvurarak sözleşme imzalarlar. Akabinde de ilgili bayi iptv izlemek isteyen için gerekli kurulumu, hangi paketi seçtiyse ona uygun olarak yapar. Kullanıcının bu sistemleri izlemesi için gerekli olan kullanıcı adını ve şifresini verir. Gerekli testleri yapar.
Tüm bunların yanında herhangi bir sorun olduğunda da gerekli teknik desteği verir. Son yılların en kazançlı işleri arasında olmasına rağmen mutlaka bu alanda bilgi sahibi olarak iptv bayilik alınmalıdır. Böyle bir işe girildiğinde mutlaka gerekli eğitimler alınmalı ve bu mesleğe uygun elemanlar firma bünyesinde çalıştırılmalıdır.